משולחן העבודה שלנו

על המיזם שלנו

בלב שכונה של בתי מגורים פרטיים בגבעת אולגה נמצא בית לבן, גדול יחסית – מית"ר נירים. עשרות בני נוער מגיעים לבית מידי יום, חלקם מגיעים אחרי הלימודים בבית ספר, חלקם לא נמצאים במסגרת כלל. כשהם נכנסים למית"ר הם מתקבלים בחיבוק ובניחוחות של ארוחת צהריים חמה שבושלה במיוחד בשבילם.

זה הבית השני שלהם, הם מבלים בו עד לשעות הערב. הם יכולים לבחור בין שפע הפעילויות, אחת מהן היא המיזם שלנו בגוונים של מתוק – הכשרה להיות שוקולטיירים. אנחנו לא רוצים להשוויץ, אבל הביקוש אלינו גדול ולכן אנחנו זוכים בבני הנוער שממש רוצים לעבוד איתנו. במית"ר יש לנו אולם ייצור עם כל התנאים הנדרשים לייצור מקצועי של שוקולד. אחרי תקופת הכשרה לא קצרה, בני הנוער שותפים לייצור שוקולד בוטיק שמיוצר בעבודת יד ונארז במארזי מתנה מעוצבים וממותגים.

השוקולד שלנו כשר למהדרין, וכך יוצא שמזמינים מאיתנו כיבוד ומתנות לאירועים של גופים עירוניים וממלכתיים וקונים מאיתנו מתנות שנוסעות לחו"ל. השוקולד שלנו כבר הגיע למדינות שאנחנו עוד חולמים לבקר בהן… אנחנו כל כך שמחים שמית"ר נירים בחרו בנו להיות אחת מהפעילויות המובילות במרכז. מית"ר נירים הוא מרכז יום תומך, רב תחומי, לבני נוער. הוא הוקם על ידי עיריית חדרה ומשרד העבודה והרווחה שם ממנות ומפקחות על פעילותו. לפעילות שותפה כבר שנים רבות גם עמותת נירים. העמותה הוקמה על ידי בני משפחתו וחבריו של לוחם השייטת החדרתי ניר קריצ'מן ז"ל. הם בחרו להנציח אותו בעמותה שמטרתה לעזור לבני נוער שנפלטו מהמסגרות המקובלות, ולספק להם מסגרת תומכת ומקדמת עד לגיוסם לצה"ל.

 

נגישות