משולחן העבודה שלנו

"אין אתגר ששוקולד משובח לא יכול לפתור"

(פתגם שהמצאנו הרגע)

אתם מוזמנים לדמיין כל סיטואציה בעייתית שעולה בראשכם, עכשיו תכניסו שוקולד לתמונה. גוונים של מתוק הוא מיזם חברתי ששאף לתת סיכוי לבני נוער שאף מסגרת לא באמת דיברה אליהם. רצינו ליצור "משהו", שבני נוער יגיעו אליו ברצון, בשמחה, ולא רק כי חייבים וצריכים ומוכרחים. האמנו בקסם של השוקולד, וזה עבד, אחוז הנשירה מהפרויקטים שלנו אפסי.

אבל מה בעצם אנחנו עושים?

אנחנו לוקחים קבוצת בני נוער, נערות ונערים, והם חווים איתנו שנת הכשרה בה הם לומדים להיות שוקולטיירים. הם לומדים את הבסיס של המקצוע ולצד זה גם ערכים חשובים של עבודה, כמו להגיע בזמן לשיעורים ולמשמרות עבודה, להקשיב לשוקולטיירית, ללמוד ולתרגל, לעבוד יחד, לקחת אחריות… כל הערכים ה"קטנים" האלו שיוצרים בן אדם שעובד, שיש לו מקום של כבוד בחברה.

כשהם מסיימים את ההכשרה, הם מייצרים שוקולד למכירה ומקבלים שכר על עבודתם! אנחנו מוכרים שוקולד בוטיק בעבודת יד שמיועד בעיקר למתנות בחברות וארגונים, לאורחים בתי מלון ולכנסים. הידיעה ששוקולד שאתה מייצר נמכר במחיר מלא וניתן במתנה לעובדים בחברות מובילות כמו בזק וחברת חשמל היא ידיעה שמביאה לחבר'ה שלנו הרבה סיפוק וגאווה. זה לא פחות חשוב מהשכר שהם מקבלים עבור עבודתם. הפרויקט שלנו פועל במסגרת מית"ר נירים בגבעת אולגה. בני הנוער, בוגרי המית"ר, ממשיכים מאיתנו למסגרות המשך כמו צבא, מכינות ושירות לאומי בדרך להיות מבוגרים משמעותיים בחברה.

מית"ר נירים פועל כחלק מרצף השירותים של אגף הרווחה בעיר חדרה.

 

נגישות