משולחן העבודה שלנו

אז מה זה בעצם שוקולד?

אם תשאלו אותנו, שוקולד הוא פרי 😂

הבסיס לייצור השוקולד הוא זרעים מותססים, קלויים וטחונים מפרי עץ הקקאו. מאות שנים חלפו עד שלמדנו ליצור מפרי הקקאו טבלאות שוקולד, ואנחנו חייבים תודה על ההישג הזה לכמה אנשים מתוקים במיוחד: ההולנדי קונרד ון הוטן שהמציא בשנת 1828 שיטה להוציא את השומן מתוך פולי הקקאו וליצור אבקת קקאו וחמאת קקאו. האנגלי ג'וזף פריי שהיה הראשון שייצר שוקולד ב-1847. השוויצרי דניאל פטר שמכר ב- 1875 את שוקולד החלב הראשון, כדי לייצר אותו הוא השתמש באבקת החלב שפיתח אנרי נסטלה. ואחרון חביב – השוויצרי רודולף לינדט המציא את תהליך החימום והערבול של התערובת שאפשר קבלת שוקולד במרקם חלק. שמתם לב שרוב השמות ממש מוכרים לנו? אלו הם מותגי השוקולד והקקאו המובילים בעולם.

היום אנחנו מכירים שלושה סוגי שוקולד…
ועוד אחד!

  1. השוקולד המריר – זה השוקולד הכי אהוב על ה"מבינים". הוא מכיל לפחות 35% מוצקי קקאו וממריא עד ל-100%. ככל שאחוז מוצקי הקקאו עולה, השוקולד נחשב לאיכותי יותר.
    בשוקולד המריר שלנו יש כ-70% מוצקי קקאו. לטבלת השוקולד המריר שאנחנו מייצרים אנחנו מוסיפים פניני שוקולד לבן וחלב מעודנות שממש מתגלגלות על הלשון.
  2. שוקולד החלב – שמכיל גם חלב. הוא נחשב איכותי פחות משוקולד מריר, מה שלא מפריע לו להיות השוקולד הכי פופולרי בישראל בכל גיל. טעמו מתוק ואנחנו משלבים בו דרג'ה חמניות צבעוני ושמח. כך שהוא מתוק ועליז כמו ילד, עם טוויסט של גרעיני החמניה שממתנים את המתיקות.
  3. השוקולד הלבן – שאחוז מוצקי הקקאו בו נמוך (פחות מ-15%). הוא לבן כי אין בו עיסת קקאו, רק חמאת קקאו לבנה. יש מומחים שאומרים ששוקולד לבן אינו שוקולד כלל! מה שבטוח הוא שהשוקולד הלבן שלנו טעים בטירוף, אנחנו מוסיפים לטבלת השוקולד הלבן שלנו שברי עוגיות OREO חומות ופריכות ומקבלים צבעוניות נהדרת ומשחק של מרקמים בכל נגיסה.

ומהו הסוג הרביעי?

מספר 4 – שוקולד רובי – ייחודו הוא צבעו הוורדרד והטעם ה"פירותי" הטבעי שלו. השוקולד הזה התגלה במקרה רק לפני כעשור, והוא נמכר בטבלאות החל מ-2017. אצלנו הוא עדיין לא מופיע במגוון…

אבל אנחנו כבר מפנטזים איך תיראה טבלת השוקולד רובי שלנו – מה אתם הייתם מוסיפים לה?

  1. אגוזי פקאן מסוכרים
  2. שברי קראמל מלוח
  3. כלום, שוקולד רובי מושלם כשהוא נטו בלי תוספים

מה אתם אומרים?

נגישות